Meist

KKK

Ma olen kommertspankadega väga rahul, miks ma peaksin sealt ära tulema?

Kodumaa Kapitali HLÜ esmaseks eesmärgiks on, et kapital jääks Eestisse. Kommertspankade kasumid rändavad aga Eestist välja. Miks mitte eelistada eestimaist?

Kas teie hoiu-laenuühistus on võimalik arveldada ka sularahas?

Saame aru, et sularaha on igapäeva elus oluline – turul käies, naabrimehe käest abi saades või omavahel kaubanduslikke tehinguid tehes. Meie hoiu-laenuühistu arvestab Eestis kehtivat seadusandlust ja liikmete soovil arveldame ka sularahas.

Miks Kodumaa Kapitali HLÜ peab oluliseks inimeste finantsteadlikkuse tõstmist?

Eesti inimestel on vähene finantsteadlikkus. Iga inimene peaks teadma raha tekkimise põhitõdesid. Rahatarkust oleks vaja nii lastele kui noortele ja ka vanematele inimestele. Laiemat tutvustamist vajaksid mitmed valdkonda puudutavad teemad, näiteks -  eelarvestamine, säästmine, kogumine ja mõistlik laenamine. Neid teadmisi on Kodumaa Kapitali HLÜ valmis heal meelel jagama kõikidele soovijatele. 

Kas HLÜ-st väljaastumisel tagastatakse sisseastumistasu ja kohustuslik osakapital?

Hoiu-laenuühistust väljaastumisel ei tagastata sisseastumistasu. 

Kohustuslik osakapital omab äririski ja on raamatupidamusliku väärtusega ning tagastatakse vastavalt selle väljastussoovi hetkeväärtusele.

Mis eristab HLÜd kommertspangast?

HLÜ peamine eelis kommertspankade ees seisneb selles, et inimesi saab rohujuure tasandil kaasata finantsasutuse tegevusse. Inimesed saavad oma hoiuste eest keskmisest kõrgemat intressi ning samal ajal on nad teadlikud, kuidas nende poolt hoiustatud raha rakendust leiab. Eesmärgiks on muuhulgas kõrge läbipaistvuse tagamine nii kulude kui laenuprojektide osas ning soov pakkuda oma liikmetele võimalikult soodsaid ja väärilisi finantsteenuseid ning seda paindlike tingimustega.

Kui vana autot saab laenuga osta?

HLÜ-st väljastatava laenuga saab osta auto, mille maksimaalne vanus on 10 aastat.