fbpx

Mida õppida keerulistest aegadest ning kuidas olla nendeks valmis?

Mida õppida keerulistest aegadest ning kuidas olla nendeks valmis?

Majandus liigub üles-alla nagu ameerika mäed ning ka madalseisudest ei ole pääsu. Samal ajal on nendeks keeruline valmistuda, sest iga langus toimub isemoodi, mõnikord täiesti ootamatutel põhjustel. Keerulisi aegu ära hoida pole meie võimuses, küll aga saame astuda samme, et nendeks valmis olla.

Säästmine loob puhvri ootamatuteks olukordadeks. Säästude paigutamine asjadesse või kinnisvarasse, pole alati sobivaim lahendus, sest vajaduse tekkides ei pruugi olla neid lihtne uuesti rahaks teha, eriti kui kogu majanduses on rasked ajad.

Majanduse langusfaasides saavad pahatihti kõige rohkem pihta noored. Oma elu ülesehitamine on kallis ning kodulaenu või korteriüüri kõrvalt on ka keeruline säästa. Ei ole saladus, et paljud noored Eestis ja mujal saavad ikka abi vanematelt ja vanavanematelt. Kuigi on hea tunne premeerida oma töökaid lapsi mõne silmasära toova kingitusega – abiga kodumasina või uue auto soetamisel, siis järjest enam vanemaid ja vanavanemaid on leidnud, et noortele on kõige rohkem abi hoopis sellest, kui nende jaoks on kusagil olemas abisumma järgmise võimaliku ootamatusega toimetulekuks. Meie Kodumaa Kapitalis premeerime seda mõtet väärilise intressiga, mis kaitseb seda inflatsiooni eest. Ning kui uusi ootamatusi vahepeal ei esine, on teil perioodi lõppedes lihtsalt käes juba pisut suurem summa kui sisse pannes.

Omalt poolt soovitab Kodumaa Kapitali HLÜ usaldada Eesti vanimat panganduse vormi. Mõistagi tuleb ka hoiu-laenuühistu valikul kontrollida tegija usaldusväärsust, nii nagu igas teises ärivaldkonnas.